Državno natjecanje mladih tehničara

Od 3. do 6. lipnja održano je Državno natjecanje mladih tehničara u Segetu Donjem.
Našu školu su predstavljali:
- u području obrade materijla - Karlo Tišler (13. mjesto)
- u području elektronike - Lana Marković (19. mjesto)
- u području elektrotehnike - Bruno Balog (20. mjesto)

Smotra zadruga

Naša UZ Vitez je sudjelovala 24.5.2024.godine na 9.županijskoj smotri učeničkih zadruga Požeško- slavonske županije koja je održana u Čaglinu. Mlade zadrugarke Tena  i Marijeta su predstavile naše proizvode na štandu i osvojile 1.mjesto.

U rujnu nas očekuje Državno natjecanje učeničkih zadruga koje će se održati u Poreču.

Želimo im puno uspjeha.

FOTOGRAFIJE

objavio: Administrator   datum: 24. 5. 2024. 18:45

Škola u prirodi i maturalac

Učenici četvrtog, sedmog i osmog razreda uživaju u školi u prirodi i na maturalcu od 20. do 23. svibnja. Posjećuju prekrasna mjesta poput Biograda, Nacionalnog parka Krka, Šibenika, Nina, Zadra i Smiljana.

FOTOGRAFIJE

objavio: Administrator   datum: 22. 5. 2024. 13:37

Izlet u Lonjsko polje

22. svibnja učenici petog i šestog razreda posjetili su Park prirode Lonjsko polje.

objavio: Alenka Šašinović  datum: 22. 5. 2024. 13:30

Modelarska liga

Učenici naše škole 10. svibnja sudjelovali su na županijskoj razini Modelarske lige u sklopu Aurea festa tehničke kulture u OŠ Zdenka Turkovića Kutjevo.

Od trideset ekipa naši učenici osmog razreda zauzeli su 8. mjesto. Čestitamo!

FOTOGRAFIJE

objavio: Alenka Šašinović  datum: 19. 5. 2024. 11:17

Terenska nastava osmaša u Vukovar

13.5.2024. učenici osmog razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u sklopu projekta Posjet osmaša Vukovaru.

Bila je ovo vrlo poučna i emotivna terenska nastava u kojoj su osmaši slušali predavanja, obilazili memorijalne lokacije, muzeje i na kraju sudjelovali u Školi mira i kvizu znanja. Usvojili su brojna znanja i osvojili 2.mjesto na natjecanju.

Voditelji puta su bili razrednica Ivana Štefančić Lipovac i učitelj TZK Petar Batinić.

Cilj Projekta je čuvanje sjećanja na Domovinski rat i Bitku za Vukovar.

FOTOGRAFIJE

objavio: Alenka Šašinović  datum: 14. 5. 2024. 08:42

Proljetni školsko sportski kros

Na mjesnom nogometnom igralištu u Poljani 10. svibnja održano je četvrto tradicionalno natjecanje u trčanju za djecu predškolskog i osnovnoškolskog uzrasta. Ovaj događaj organizirali su Mjesni odbor Poljana, NK "Poljana" i Osnovna škola „Grigor Vitez“ iz Poljane, uz podršku Grada Lipika. Na natjecanju su sudjelovala djeca iz Dječjeg vrtića Kockica Lipik te učenici osnovnih škola iz Lipika i Poljane, a kao posebni gosti nastupili su mladi sportaši trkačkog kluba „As“ iz Kutinske Slatine.

Događaj je medijski popratio Lipički Compas pa detalje i fotografije možete pogledati klikom na poveznicu ispod:

objavio: Alenka Šašinović  datum: 10. 5. 2024. 16:55

objavio: Administrator   datum: 6. 5. 2024. 11:23

Zelena čistka

U OŠ Grigora Viteza Poljana 22. i 23. travnja održana je Zelena čistka. Učenici su čistili okoliš škole i okolne ulice u mjestu. Sadili su se novi nasadi cvijeća, čistili su se kamenjari, a učenici sedmog i osmog razreda su obojali sjenicu.

FOTOGRAFIJE

objavio: Administrator   datum: 23. 4. 2024. 13:13

Natjecanje Koliko poznaješ Hrvatski sabor

Tijekom ožujka održano je državno online natjecanje Koliko poznaješ Hrvatski sabor na kojem je našu školu predstavio učenički tim 8. razreda - Leonela Stošić, Marin Posejpal i Bruno Balog.

Cilj natjecanja bio je pokazati znanje o Hrvatskom saboru, njegovom nastanku, djelovanju kroz povijest i značaju.

Od 51 natjecateljske ekipe učenički tim naše škole zauzeo je 21.mjesto. Učenike je za natjecanje pripremila učiteljica povijesti Danijela Štefan.

objavio: Administrator   datum: 17. 4. 2024. 11:43

Uskršnji štand

Ovako je izgledao veseli,  prodajno- izložbeni stol povodom Uskrsa.

objavio: Administrator   datum: 27. 3. 2024. 08:01

Županijska natjecanja

Naši učenici su sudjelovali na županijskoj razini natjecanja iz nekoliko predmeta i postigli odlične rezultate:

26.2.2024. u Požegi je održano natjecanje iz Matematike gdje je Jan Posejpal (4. razred) osvojio 7. mjesto, a Josip Jurić (5. razred) 4. mjesto.

Učenici osmog razreda sudjelovali su 29.2.2024.na Županijskom natjecanju iz biologije koje se  održalo u Pleternici. Našu školu predstavljali su mladi biolozi Lana Marković 9. mjesto i Bruno Balog 14. mjesto.

1.3.2024. u Pakracu je održano natjecanje iz Informatike gdje je učenik Leo Tomašević osvojio 5. mjesto.

20.3.2024. u Požegi je održano natjecanje Mladih tehničara, a rezultati su sljedeći: 5.r Jurić Josip  2.mjesto
5.r Sara Golik   4.mjesto

6.r Marijeta Merkaš 6.mjesto

7.r Karlo Tišler 1.mjesto
7.r Sven Ivanušević 3.mjesto

8.r Lana Marković 1.mjesto
8.r Bruno Balog    1.mjesto

Istog dana održano je i natjecanje iz Hrvatskog jezika gdje je Bruno Balog osvojio 12. mjesto, a Lana Marković 16. mjesto.

ČESTITAMO svim učenicima i mentorima: Ivani Marijanović , Luciji Pavlek, Ivani Štefančić Lipovac, Alenki Šašinović, Ivanu Kišu i Mariji Klapka

objavio: Administrator   datum: 26. 3. 2024. 08:30