Korisnik:
Lozinka:

Ispis statistike od 18. 1. 2014.

Priloženi dokumenti:
Kucni red 2021.pdf

Škola u prirodi

Zavičaj smo napustili 20.5. u rane jutarnje sate praćeni lošim vremenom i pogledima poluzabrinutih roditelja. Na putu prema moru skrenuli smo u Ogulin. Obišli smo Ivaninu kuću bajki  i uživali u čaroliji njenih priča iz davnine podno Kleka. Nad Đulinim ponorom čuli smo legendu o nesretnoj ljubavi i ostali iznenađeni dubinom toga ponora.

Istoga dana postali smo gosti prelijepog biogradskog hotela Adria. U iduća tri dana iz Biograda na Moru kretali smo na terensku nastavu u Zadar, Šibenik, NP Krku i Nin. Fotografirali smo se na zadarskom Pozdravu Suncu, slušali glazbu Morskih orgulja i pjevali Maestral u crkvi sv. Donata.

Šetali smo samorodnim gradom Šibenikom, koji je nakon New Yorka, drugi grad na svijetu koji je dobio uličnu rasvjetu i došetali do Šibenske katedrale sv. Jakova koju je UNESCO uvrstio na listu svjetske kulturne baštine. Iz Šibenika, u kojem se miješaju slana morska voda i slatka voda rijeke Krke (boćata voda!), krenuli smo put NP Krka. U tom čarobnom krajoliku Krka sebi krči put prelijepim tokovima i vodopadima. Iz Brodarice smo brodom doplovili do Krapnja- najnižeg i najslabije naseljenog otoka na Jadranu na kojemu postoji duga tradicija spužvarstava.  U Ninu smo zaželjeli želje stišćući palac Grgura Ninskog. U 36 koraka obišli smo crkvicu sv. Križa. U Solani Nin doznali smo kako se i uz koje idealne uvjete u kolovozu bere sol na tradicionalan način.

Popodneva smo provodili u školi plivanja gdje su neki postali vrsni plivači, a neki, ipak, ostali vjerni kopnu.

Večeri su, uz naše animatore, bile vrlo zabavne uz nove igre. Kretali smo se u Gusjenici, igrali igru Vodoinstalatera, pucali Šašave penale i igrali Odbojku s plahtama. Zadnju večer izabrali smo najfrizure, najplesače, najsimpatičnije i najveća iznenađenja Škole u prirodi.  Zasigurno su nastala i nova prijateljstva s četvrtašima iz Lipika.

23. 5. oprostili smo se s hotelom, čeznutljivim pogledom ispratili more, prešli Velebit  i tako završili našu četverodnevnu morsku avanturu.

Ovim putem zahvaljujemo se djelatnicima hotela Adria, našim animatorima, voditeljici Lidiji iz Astralisa, učiteljicama Sanji i Lionelli te knjižničarki Biljani koji su nam ove dane učinili nezaboravnima.

FOTOGRAFIJE

objavio: Administrator   datum: 27. 5. 2019.

« Rujan 2024 »