Korisnik:
Lozinka:

Ispis statistike od 18. 1. 2014.

Priloženi dokumenti:
Kucni red 2021.pdf

Posjetili smo Dom za starije i nemoćne u Marinom Selu

Danas je Svjetski dan bolesnika koji se obilježava svake godine 11. veljače, a utemeljio ga je Papa Ivan Pavao II. 1992. godine kako bi skrenuo pozornost na bolesnike i njihove probleme.
Povodom današnjeg dana naši četvrtaši i petaši posjetili su Dom za starije i nemoćne u Marinom Selu pod vodstvom vjeroučiteljice Marije Bralo i učiteljice Ivane Marijanović. Rezveselili su ih recitacijama i igrokazom. Nakon ugodnog druženja učenici su poklonili korisnicima prigodni poklon povodom Valentinova.

Ovom aktivnošću željelo se učenike potaknuti da od najranije robi razvijaju ljubav i brigu prema starijim osobama te da uvide kako ponekad malim aktivnostima mogu činiti velike stvari u nečijim životima te da osobe treće životne dobi zaslužuju poštovanje i mogu nas još dosta toga naučiti.

Svrha obilježavanja ovog Dana je podizanje svijesti šire javnosti o potrebama bolesnika te težnja za stvaranjem bolje zdravstvene i društvene zaštite koja će svakom oboljelom omogućiti dostupnu i kvalitetnu zdravstvenu skrb.

Namjera ovog dana je prisjetiti se i zahvaliti svima onima koji skrbe o bolesnicima,a to su zdravstveni i nezdravstveni radnici te brojni drugi djelatnici i volonteri koji svojim plemenitim radom brinu o potrebama bolesnih.
Svjetski dan bolesnika je prilika za podsjećanje na prava koje svatko od nas ima kada se nalazi u ulozi bolesnika.

Republika Hrvatska potiče pravo svakog pojedinca da se upozna s pravima pacijenata propisanima Zakonom o zaštiti prava pacijenata. Svaki bolesnik ima pravo na potrebne zdravstvene usluge te ima pravo znati od čega boluje i sudjelovati o odlukama o vlastitom zdravlju.

objavio: IVANA ĐIMOTI VIDA   datum: 11. 2. 2016.

« Listopad 2024 »